• Návšteva motorkárov Scooter moto klub Kynceľová v MŠ Dolná Štubňa

• Školský rok sme ukončili vo veľkom štýle. Do našej materskej školy dňa 30. júna v dopoludňajších hodinách zavítala vzácna návšteva. Deti netrpezlivo očakávali avizované prekvapenie, keď za zvuku trúbenia začali pomaly do areálu vchádzať motorky, a dokonca aj záchranné auto. Deti potleskom privítali ujov motorkárov a naše mažoretky otvorili akciu pod názvom „Motorkárik do MŠ“ Začínajú sa letné prázdniny a tak deťom o bezpečnosti porozprával za všetkých motorkárov ujo policajt, s ktorým si deti zopakovali tie najznámejšie a najdôležitejšie dopravné značky, semafor a jeho farby a mnoho iného. Nasledoval ujo zdravotník, ktorý nielen detičky zaujal naozaj originálnymi pomôckami – plyšovými medvedíkmi, ktoré mu slúžili ako pomôcka na ukázanie prvej pomoci, či masírovanie srdiečka. Deti si s radosťou mohli vyskúšať aj samé takúto pomoc a vedzte, že ich to veľmi bavilo. S ujom zdravotníkom si deti takisto zopakovali všetko dôležité o zdraví a bezpečnosti, hlavne cez leto. Nasledovala prezentácia krásnych motoriek, deti si vyskúšali aj trúbenie v záchrannom aute. Počasie nám prialo, a tak sme si užili naozaj skvelé a horúce dopoludnie v spoločnosti dvojkolesových tátošov a záchranného auta. Deťom rozžiarili očká aj sladké prekvapenia, nálepky klubu, rôzne darčeky a úžasná rozprávková knižka napísaná ujom motorkárom Miškom, ktorý za celý klub deťom knižku venoval.

Odkaz na stránku, kde je knižka voľne dostupná a môžete si ju stiahnuť: