• Projekt p. Lojková –,, Čisté rúčky“

• O tom, že ruky musia byť čisté si rozprávame v materskej škole každý deň. Dňa 26.5. nás navštívila teta Lojková z martinskej hygieny, ktorá detičkám prostredníctvom obrázkov porozprávala o čistote rúk, ukázala deťom názorne, ako si rúčky správne umývať a nakoniec si to deti vyskúšali aj sami v umyvárke. Ďakujeme tete Lojkovej a tešíme sa nabudúce.

• Sadenie ovocných stromov a kríkov v areáli MŠ

• Keďže sadenie bolo v plnom prúde, naskytla sa aj nám príležitosť zveľadiť si exteriér našej MŠ a rovnako aj špeciálnej triedy. V spolupráci so špeciálnou triedou tak mohli deti pozorovať sadenie čiernych ríbezlí a ovocných stromov v našom spoločnom areáli. Tí odvážnejší priložili ruku k dielu a tak sa deti môžu tešiť z nových ovocných stromov a kríkov.

• Výlet do Martina

• Dňa 19.5. nás čakal výlet do Martina. Ráno o 8:00 hodine sme nastúpili do autobusu a tešili sa, čo všetko nás čaká. Najskôr si detičky na námestí pochutnali na koláčoch, ktoré im zabalili tety kuchárky. Nasledovalo konzumovanie zmrzliny pred nákupným centrom Galéria. Následne po sladkej mrazenej dobrote nás čakala cesta na vytúžené a očakávané miesto – Detský sen. Detičky plné očakávania vstúpili do sveta plného zábavy, radosti a detského šťastia, kde sa mohli vyšantiť do sýtosti. V batôžkoch mali zabalené dobroty, ktoré im s láskou pripravili maminky, a tak sme si užili výlet a deň plný radosti, zábavy a šťastia tak, ako sa patrí. J

• Zber vrchnáčikov z PET fliaš

• Aj jeden vrchnáčik dokáže veľa...

I takto by sme mohli začať náš príspevok o zbere vrchnáčikov z PET fliaš. Rodičia, zamestnanci našej materskej školy Dolná Štubňa sa snažili prispieť svojou troškou k dobrej veci a práve zber vrchnáčikov je jednou z nich. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať viac ako 10 000 kusov pre malého bojovníka Maťka z Pekliny. Maťko sa narodil do milujúcej rodiny, avšak nie úplne zdravý. Má  totiž toľko diagnóz, že pri ich vymenovaní vám naskočí husia koža zabolí srdce i duša. A preto sa naša materská škola rozhodla pomôcť práve jemu. Ďakujeme ujovi, ktorý vrchnáčiky naložil v našej MŠ do auta a odviezol ich do SOŠP odkiaľ poputujú k Maťkovi a jeho rodine. Opäť sa nám potvrdilo, že materská škola  Dolná Štubňa má skvelých rodičov, zamestnancov a spolu tvoríme veci, ktoré menia životy k lepšiemu.

• Návšteva knižnice

• Dňa 12.05.2022 sme navštívili  po dlhšom čase školskú knižnicu.Ktorá sa nachádza v Strednej odbornej  pedagogickej škole .Pani knihovníčka Katka nás zahrnula množstvom kníh, nechýbalo ani čítanie z obľúbených rozprávkových príbehov pre detí. Deti sa pozorne prešli celou knižnicou a spoznávali knihy rôznych žánrov . Svoje vedomosti u deti preveril kvíz o rozprávkových bytostiach z kníh.

Pani knihovníčke Katke ďakujeme za pekný zážitok plný fantázie.

•  Zuzka kreslila na tému ,,Ochrana ústnej dutiny ."

• Pri príležitosti  osláv Svetového dňa ústneho zdravia sa naša predškoláčka Zuzka Pavlačková zapojila do výtvarnej súťaže , kde sa umiestnila vo svojej kategórií samostatné výtvarné práce.

Zuzka kreslila na tému ,,Ochrana ústnej dutiny ."

Naša výtvarníčka získava diplom za účasť , produkty na ústnu hygienu a vecné ceny.

Zároveň výtvarná práca vyhrala darčeky aj pre deti z našej triedy  D2 a získavajú krabicu vzoriek elmex detskej zubnej pasty v celkovej hodnote 37,50 €

• Návšteva Galérie Mikuláša Galandu

• Dňa 10.5. sme navštívili Galériu M. Galandu v Turčianskych Tepliciach. Teta pracovníčka nás srdečne privítala a uviedla do Galérie, kde nás previedla krásnymi kresbami pani profesorky a výtvarníčky Aničky Považanovej. Deti obdivovali rôzne detské obrazy, detské nástenné kalendáre, pohľadnice či zdobené medovníčky, vnímali krásu umeleckého výtvarného diela, vyjadrovali svoje pocity. Tete sme sa poďakovali a plní nových zážitkov sa vrátili do materskej školy.

• Návšteva knižnice v SOŠP

•  Dňa 3.5.2022  deti z prvej triedy navštívili miestnu knižnicu v SOŠP. Privítala nás teta Katka, pracovníčka knižnice. Zoznámila deti s priestormi knižnice, v detskom oddelení si deti mohli vybrať a listovať v rozprávkových knihách, spoznávali niektorých spisovateľov detských kníh. Teta Katka vysvetlila deťom postup pri požičiavaní kníh aj správne zaobchádzanie s knihami. Detičkám prečítala pár veselých veršíkov o zvieratkách a na koniec si pre deti pripravila aktivitu za stolmi, kde si deti vykresľovali obrázok krtka. Deti odchádzali spokojné, obohatené o nové zážitky, dokonca dostali aj sladkú odmenu a pekné medaily.

• Deň Zeme

• Naša planéta je náš jediný domov, ktorý máme a je potrebné, aby sme sa do jej obnovy a ochrany zapojili všetci. Preto aj detičky z MŠ Dolná Štubňa sa zapojili do komunálnej kampane, ktorú organizovalo mesto Turčianske Teplice

,, Týždeň ochrany životného prostredia ´´

Bola zameraná na skrášlenie areálu našej materskej školy ,ale aj mesta Turčianske Teplice.  Preto naše šikovné deti usilovným zbieraním očistili od neporiadku šk. dvor našej školy, ale aj kúpeľný park.

• Našej nadanej výtvarníčke srdečne gratulujeme.

• Naša predškoláčka Emmka Lukáčová  sa zapojila do výtvarnej súťaže na tému ,,Pomoc hasičov pri pandémií“ kde  jej výtvarná práca  zvíťazila za kategóriu MŠ. Za fantáziu  a trpezlivosť pri tvorbe svojej výtvarnej práce bola Emmka odmenená cenami.