• Plavecký výcvik 15.05. – 19.05.2023

• V tomto školskom roku absolvovalo plavecký výcvik 11 detí. Užili si fantastické chvíle strávené v Aquaparku, pani inštruktorky sa im naplno venovali a tak sa deti naučili plávať, dýchať pod vodou, plávať s rôznymi plaveckými pomôckami a predmetmi. Za svoju snahu a šikovnosť boli odmenené pamätnými diplomami./viac foto v albume/

• Lesná škola – návšteva sokoliarov v MŠ

V poznávaní vtáctva sme ostali aj tento týždeň a tak dňa 17.5. prišli medzi nás ujovia Hubert a Juraj z občianskeho združenia pod názvom SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA, ktorých poslaním je podpora enviromentálnej výchovy detí a mládeže, rozvíjanie svetových kultúrnych tradícií a zachovanie sokoliarstva ako starovekého remesla. Naše deti čakala ukážka kôry stromov, parohy s jeleňa a daniela, ktorých sa mohli tí odvážnejší dotknúť.

Potom nasledovala tá zaujímavejšia časť. Sokoliari nám povedali množstvo informácií o týchto dravcoch. Detičky mali možnosť prísť do kontaktu a dozvedieť sa viac informácií o dravcoch: Sokolíka, Plamienky driemavej, Výra skalného či Orla skalného. Dych berúci bol zážitok s nádherným orlom, ktorý majestátne ukázal rozpätie svojich krídel a dokonca sme ho mohli aj pohladkať.

Nakoniec sa detičky na pamiatku so sokoliarmi a s nádherným orlom Džingischánom odfotili a ujovia deťom venovali krásne pexeso s obrázkami týchto dravcov. Ďakujeme za úžasný zážitok. J

• Návšteva dravcov

Dňa 12.5. čakalo na naše deti veľké prekvapenie v podobe dravých vtákov. Nedočkaví sme očakávali príchod pána, ktorý bol veľmi milý a navyše aj vtipný. J Na začiatku povedal deťom, čomu sa venuje a opísal spôsob starostlivosti o dravé vtáky. Deti zo zatajeným dychom očakávali sľúbenú prezentáciu dravcov od najmenších po najväčšie. Ujo začal s kuvikom, ktorý mal prekrásne žlté očká. Nasledovala plamienka driemavá a rôzne ďalšie sovičky, havran a nakoniec sám kráľ vtákov – orol. Deti po celý čas napäto sledovali naozaj skvelú prezentáciu týchto nádherných operencov. Ku každému ujo povedal pár slov, veľmi vtipne a veselo, čo sa samozrejme deťom páčilo. Aj dnes sme si odniesli skvelé zážitky a dozvedeli sa niečo nové o zvieratách. Ďakujeme.

• Návšteva Ocenária

• Dňa 5. mája sme navštívili mobilné OCENÁRIUM v telocvični základnej školy na Ulici Školskej. Najskôr ujo deti odfotografoval s Mášenkou, medveďom, vyskúšali si tiež byť fanúšikom na hokeji s neodmysliteľným šálom okolo pliec.

No a potom nastala tá očakávaná, zaujímavejšia časť.

Pohodlne sme sa usadili v obrovskom polkruhovom stane a nadšene sme čakali, kým nám videoprojekcia začne prehrávať rozprávku. A tak sme sa ponorili do sveta podmorských živočíchov a rastlín a sledovali krátky príbeh o rybkách, ktoré sa snažili zachrániť more, vyhľadali starú múdru korytnačku, aby im poradila, ako sa dotknúť mesiaca aby začalo more znovu „dýchať“. Záchranná misia dopadla úspešne a tak spevom rybky zachránili more.

Ďakujeme za skvelý a zaujímavý zážitok. /fotky v albume/

• Projekt Adamko – hravo – zdravo, 27.4.

• V ochrane životného prostredia a pri príležitosti Dňa Zeme sme uskutočnili s deťmi projekt Adamko – hravo – zdravo. Cieľom projektu bolo pohybovou aktivitou podporovať zdravý vývoj dieťaťa, všímať si okolitú prírodu a uvedomovať si dôležitosť ochrany životného prostredia.

Vychádzkou do kúpeľného parku deti spoznávali krásu prírody, čo všetko nám príroda ponúka, čo do nej naopak nepatrí, prečo je čistý vzduch dôležitý a prečo musíme prírodu chrániť a ctiť si ju.